HAKKIMIZDA

@izmirkidssports

Hikayemiz

Sporun bir yaşam biçimi haline dönüşmesi gerektiği esasından yola çıkan İzmir Kids Sports tüm çocuklara spor bilincini aşılamak, sporu hayatlarının önemli bir parçası haline getirmek ve onları fiziksel yeterliliğe ulaşmış özgüvenli bireyler olarak yetiştirmeyi kendine amaç edinmiştir.

Bir çocuğun kişilik gelişimi,güven duygusu ve kendine saygısının gelişmesinde yaşamının ilk 6 yılının çok önemli bir yeri vardır. Fiziksel bir aktiviteyi başarmaktan dolayı hissetiği heyecan ve başarma duygusu çocuğun yaşamının her döneminde ihtiyaç duyacağı kendine saygı ve güven duygularının gelişmesinde önemli rol oynar.

İKS İzmir Kids Sports, İzmir’de 2014 yılında kurulmuş ve çocukları sporla tanıştırmayı ,yeteneklerini geliştirmeyi ,top ile oynanan branş sporların alt yapısına hazırlamayı,dans ile ritim duygularını geliştirmeyi ,mini survivor parkurlarıyla yetenek ,dikkat ve becerileri artırmayı , jimnastik ile postür ve kas gelişimine yardımcı olarak, tüm sporları kapsayan tek bir çatı altında programlanmış,bu anlamda da İzmir’de ilk olma özelliği taşıyan, çocukların gelişim sürecinde tüm yeteneklerini geliştirmeye yönelik hizmet veren bir merkezdir.

Misyonumuz

KS İzmir Kids sports hareket eğitimi ve yetenek geliştirme merkezi çocukları erken yaşta sporla tanıştırmak,sporun harekete dahil tüm her şeyi kapsadığını göstererek sevdirmeyi,sporun bir yaşam biçimi haline gelmesi için öncü bir merkez olmayı,takım çalışmasını öğreterek yardımsever,birlikte hareket etmeyi öğrenmiş,kazanma ve kaybetme duygularını geliştirmiş kendini ifade edebilen,bilinçli ve duyarlı bireyleri yetiştirmektir.

Vizyonumuz

İKS İzmir Kids Sports çıkmış olduğu bu yolda;İzmir de ilk olma özelliği taşıyarak Ülkeye fayda sağlayan dinamik,kültürlü,bilinçli gençler yetiştirerek İKS den sonra açılan rakiplerin her daim örnek aldığı bir kuruluş olmak.Çocuğun gelişimini yakından takip ederek farkındalığı uyandırmak,küçük dokunuşlarla büyük değişimler yaratmak.

Spor bir yaşam biçimidir, erken yaşta kazandırılması gerekir.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this